+9821-24565 info@douranitco.com

ذخیره سازی Storage

IBM Storewize

سیستم های Storewize شرکت IBM با بهره گیری از نرم افزار IBM Spectrum Virtualize™، آخرین تکنولوژی ذخیره سازی را در کنار مجازی سازی و فشرده سازی بلادرنگ ارایه می دهد. همچنین این سیستم با بهره گیری از سخت افزاری قدرتمند توانایی رفع نیاز داده های بسیار حجیم تولید شده توسط Cloud و نرم افزارهای تحلیلی و سنتی را رفع می کند. این سیستم برای ارایه بهره وری بالا، راحتی استفاده و قابلیت اطمینان برای تمامی سازمان ها و شرکت ها طراحی شده است.

HP Storage

سیستم های ذخیره سازی شرکت HP، سرعت، قابلیت اطمینان و نرم افزارهای ذخیره سازی بهینه را در کنار سادگی به مشتربان ارایه می کنند. این سرورها با قابلیت گسترش پذیری بی حد و مرزی که دارند، به سادگی می توانند با سازمان شما رشد کرده و تمام نیازهای شما را از ابتدایی ترین سطح تا وسیع ترین و بالاترین سطوح پاسخگو باشند.

سیستم ذخیره سازی MSA 2040 Storage شرکت HP با کیفیتی بالا در مقابل قیمتی بسیار مناسب، گزینه بسیار ایده آلی برای رفع نیازهای ذخیره سازی می باشد. همچنین با توجه به حضور موفق شرکت HP و سهم بازار بالایی که سرور های HP در ایران دارند، این سیستم از قابلیت های پشتیبانی قابل قبولی در ایران برخوردار است.
این سیستم با توجه به قابلیت های امنیتی مانند Replication، Snap and Volume copy و SED و همچنین پشتیبانی از انواع مختلف درایوهای ذخیره سازی از جمله SSD و SAS راهکارهای مناسبی جهت نیازهای ذخیره سازی اشتراکی و مجازی سازی ارایه می دهد.
همچنین MSA 2040 Storage با برخورداری از پورت های ارتباطی فیبر ۱۶ Gb و ۸ Gb و iSCSI با عملکرهای ۱ GbE و ۱۰ GbE و همچنین رابط  SAS 12Gb/SAS امکانات پرسرعت و متنوع ارتباطی را در اختیار مشتریان می گذارد.

ذخیره سازی EMC Storage

شرکت EMC  در زمینه های تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات، رایانش ابری، امنیت و مقابله با خرابی، BIG Data  و مدیریت محتوای محصولات خود را ارایه می کند. در واقع تجهیزات، نرم افزار ها و سرویس های ارایه شده از طرف این شرکت در رابطه با موارد ذکر شده به صورت تخصصی در بخش ذخیره سازی اطلاعات و یا همان Storage  می باشد.

به طور مثال در صورتیکه شما پروژه Cloud Computing  و یا مجازی سازی داشته با شید می توانید از محصولات این شرکت در قسمت ذخیره سازی که به صورت تخصصی برای همان بخش سفارشی سازی شده است، استفاده کنید. در حال حاضر شرکت EMC توسط شرکت DELL خریداری شده است و این امر باعث سازگاری محصولات این شرکت با سرور DELL و دیگر تولید کننده می گردد.

EMC بهترین تولید کننده منابع ذخیره سازی انبوه و همچنین در زمینه مجازی سازی برند شماره یک است، دلیل آن دارایی سهام ۷۵ درصدی EMC  در شرکت Vmware  می باشد. در واقع این دو شرکت برای توسعه بسیاری از محصولات خود با هم همکاری فشرده ای دارند و در بعضی مواقع از یک تیم فنی برای توسعه محصولات خود استفاده می کنند. بسیاری از ابزاری های مدیریتی، قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برای مجازی سازی تنها با استفاده از سیستم های ذخیره سازی EMC  در دسترس است، و در خیلی از موارد استفاده از محصولات تولید شده توسط شرکت دیگر از لحاظ فنی غیر ممکن است، مهمترین دلیل آن هم پیشرو بودن Vmware در مجازی سازی  و Cloud Computing می باشد.
معرفی تجهیزات  ذخیره سازی EMC

سری ExtremIO جهت ذخیره سازی اطلاعات با قابلیت دسترسی فوق سریع که بسیار مناسب راه حل های Virtual Desktop و کاربرد های گرافیکی می باشد. تمامی قابلیت های دستگاه های این سری برای استفاده از دیسک های فوق سریع SSD  سازگار گردیده است، و در جایی که نیاز به  سیستم ذخیره سازی تمام Flash باشد، پاسخگوی تمامی نیاز های شما خواهد بود.

سری EMC VMAX3 جایی که ظرفیت بالا نیاز باشد می توان از این سری استفاده کرد، این سری نه تنها بزرگتر، سریع تر نیست ، در واقع سری Vmax دارای قابلیت استفاده به عنوان All flash Storage  می باشد . نرم افزار های متعدد سازگار با vmware دارای قابلیت پیکربندی virtual  ماشین تا حد سرویس  Level  از مهمترین قابلیت این دستگاه می باشد. ظرفیت ۴ پتابایتی این دستگاه به عنوان یک Storage  ترکیبی، قابلیت استفاده در راه حل های Big Data، عملکرد بدون وقفه بدون نیاز به Restart و پشتیبانی از ۳۴۸  هسته در هر یک از Array  ها تنها قابلیت های کوچکی از این سری می باشد، Vmax3  تا سه برابر از نسل قبلی خود و Storage  هم رده خود سریع تر است و دلیل آن استفاده از نسل سوم CPU های Intel  و استفاده از تکنولوژی Infiniband    به همراه قابلیت ترکیب پذیری دیسکها با سرعت های متفاوت می باشد.

EMC VNX/VNXe سری VNX  و  VNxe مخصوص راه حل های مجازی سازی با سایز کوچک تا متوسط طراحی گردیده است منظور از متوسط ۱۹۰۰  ماشین مجازی است، که در کشور ما این عدد فوق بزرگ حساب می گردد. می توان از سری Vnxe  برای شرکت های کوچک و تا سایز ۱۰۰ Virtual  ماشین پیشنهاد می گردد، به تازگی EMC  محصول جدیدی به دسته VNX ها اضافه کرده است، با نام VNX Vss  که به صورت تخصصی برای ضبط تصاویر Video  دوربین های مدار بسته طراحی شده است این دستگاه می تواند تا ظرفیت ۳۶۶ ترابایت اطلاعات را با سرعت ۵۰۰ مگابایت در ثانیه ذخیره سازی کند. در طراحی VNX مهمترین نکته ای که در نظر گرفته شده است سهولت استفاده کننده و مدیران سیستم است به طوریکه فردی که برای اولین بار نیاز به استفاده از سیستم دارد می تواند از تمامی قابلیت های آن استفاده کند و راحتی کار با سیستم همانند رابط کاربری Vmware به صورت web based  می باشد. بسیاری از قابلیت های ذکر شده مربوط به سری VMAX3  در این سری نیز در دسترس است. کاربران می تواند دیسک ها متفاوت را به صورت ترکیبی استفاده کرده و برای افزایش سرعت ، و همچنین افزایش فضای مورد نیاز، احتیاجی به تهیه دیسک های صورت بالا نیست، سیستم می تواند به صورت هوشمند اطلاعاتی که بیشتر نیاز به دسترسی دارند با استفاده از تکنولوزی FAST  روی دیسک های سرعت بالاتر قرار دهد. VNX  یک سیستم Unified  است و میتواند به صورت Block Storage  و بدون نیاز به فایل سیستم مستقیم به سرور ها از طریق شبکه SAN متصل گردد و یا به صورت File System  با استفاده از پروتکل های مختلف مانند NFS و یا CIFS به سرور هایی با سیستم عامل های مختلف شامل Linux و یا Windows  متصل گردد.با استفاده از قابلیت VSI  می توان از طریق Vcenter دیسکهای مورد نیاز را بدون نیاز به وارد شدن به صفحه مدیریتی این دستگاه برای ماشین های مجازی تعریف کرد.
vVnx نیز دیگر محصول این گروه می باشد که در واقع یک Storage  نرم افزاری می باشد و بدون نیاز به سخت افزار می تواند سرور هایی که دارای سازگاری با این محصول را دارند تبدیل به یک Storage  کند، نسخه بدون پشتیبانی این محصول به صورت رایگان از طریق سایتEMC  قابل دسترس است
EMC Isilon محصولی است که در رده خود فاقد رقیب و جایگزین می باشد ، در واقع یک NAS دارای قابلیت Clustering  تحت شبکه IP  با امکان Scale out  فوق العاده می باشد. این سری بسیار مناسب برای راینش ابری Cloud Computing  و ذخیره سازی اطلاعات تصویری و سیستم های پخش محتوای Multimedia  در حجم های بسیار بزرگ می باشد. وقتی صحبت از ظرفیت می شود ایجا می توان VMAX3  را فراموش کرد این Storage  می تواند تا ظرفیت ۵۰ پتابایت در هر Cluster  را برای شما فراهم کند ، ۱٫۵ میلیون IOP نیز عددی است که برای سری S  این Storage در نظر گرفته شده است، که تغریبا از تصور  خارج است .
در خیلی از موراد تنها راه حل ذخیره سازی اطلاعات برای سیستم ها پخش محتوای IP TV  ، و سیستم های تصویر برداری و پردازش تصویری پزشکی و همچنین پردازش اطلاعات HPC   سیستم ذخیره سازی Isilon  می باشد.
EMC  به صورت اختصاصی روی این محصول راه  حل های مناسب برای مجازی سازی Desktop ها، رایانش ابری Hadoop و ذخیره سازی اطلاعات دوربین مدار بسته ارایه می دهد.

Isilon SD  نیز  همانند vVnx  در این بخش به صورت اختصاصی به صورت نرم افزاری Software Defined  توسط EMC  ارایه گردیده است، که می تواند کلیه قابلیت های Isilion را به صورت نرم افزاری رو ی سرور های عادی شبیه سازی کند، Isilon SD  برای عملکرد نیاز به استفاده از سیستم Vmware ESX دارد  و می تواند به صورت کامل با راه کار های این شرکت هماهنگ گردد.
جمع بندی
در هر کسب و کاری که هستید نیاز به ذخیره سازی اطلاعات الزامی است، امروزه Storage  ها دیگر کالای لوکس تلقی نمی شوند و در واقع بخش حیاتی و مورد نیاز هر سازمانی و یا مجموعه ای است ، که نیاز به زیر ساخت IT  دارند. استفاده از Storage  ها برای داشتن قابلیت های خیلی پایه ای در شبکه مانند Clustering, High Availability, Load Balancing الزامی است. حتی مجموعه های که دارای کاربرانی بسیار کم هستند نیاز به داشتن یک سیستم ذخیره ساز برای دوربین های مدار بسته خود و فراهم کردند محلی برای تهیه نسخه پشتیبان دارند.

EMC یکی از مطرح ترین شرکت ها در زمینه سیستم های ذخیره سازی بر اساس دیسک سخت و Flash می باشد، رنج گسترده محصولات این شرکت شما را قادر می سازد بر اساس نیاز مجموعه ، سایز و قابلیت هایی که نیاز دارید، انتخاب صحیح انجام دهید.

چه شما مجموعه ای باشید دارای ۱۰ کارمند و یا آنکه سازمان بزرگ و بین المللی که نیاز به ارایه خدمات به میلیون کابر باشید، می توانید از راه حل های EMC  برای خود استفاده کنید. در هر کسب و کاری که باشید از شرکت های مالی و بانک ها تا بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی می توانید از محصولات EMC برای رونق دادن به کسب و کار خود و ارایه سرویس های سریع و مطمعن استفاده کنید.

در برخی از موارد مانند سیستم های پخش محتوا و IP TV سیستم های ذخیره سازی اطلاعات دوربین های مدار بسته در سایز های فوق بزرگ در سطح کشوری EMC  تنها ارایه دهنده راه حل می باشد و این موضوع با توجه به مشتریان بزرگ این شرکت قابل تصدیق است