+9821-24565 info@douranitco.com

انتقال صدا در بستر شبکه VOIP

Video-Conference

از تلفن ها تا کنفرانس های تصویری

داشتن ارتباطات قوی رمز موفقیت شما در هر تجارتی که در آن فعالیت دارید است. امروزه تنها داشتن ارتباط موبایل و یا ارتباط خط ثابت برای تجارت شما کافی نمی باشد، برای آنکه مشتریان شما بتوانند به شما دسترسی داشته باشند، باید راهی را فراهم کنند که مشتریان شما بتوانند در هر زمان تنها با دانستن یک شماره بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. امکان ارتباط با برنامه هایی مانند CRM و اتوماسیون اداری از دیگر قابلیت های سیستم های IP تلفنی می باشد.
سیستم ارتباط تلفنی IP ، سیستم ارسال مکالمات تلفنی روی شبکه یا بستر مبتنی بر داده (Packet) می‌باشد. در این تکنولوژی اطلاعات صوتی به صورت بسته های دیتا روی بستر شبکه منتقل می شوند. اصطلاح IP Telephony و VoIP  (Voice over IP) ، مترادف هم هستند. ولی اصطلاح VoIP معمولا به عنوان سرویس انتقال مکالمات صوتی روی بستر اینترنت برای کاهش هزینه های مکالمات راه دور شناخته می شود. این تکنولوژی جایگزینی برای شبکه های مخابراتی، مخصوصا شبکه های مخابراتی داخلی شرکتها (سیستم تلفنی داخلی یا سانترال)  می باشد.
با استفاده از تکنولوژی IP Telephony، می توان از بستر شبکه داخلی LAN موجود بدون نیاز به کابل کشی مجزا برای صوت، انتقال داده ها و مکالمات صوتی به طور همزمان و با امنیت بسیار بالا استفاده کرد. استفاده از بستر موجود شبکه مانند تجهیزات (Switch, Router…)، کابل ها و همچنین تیم فنی IT برای پشتیبانی، نگهداری و یا مدیریت این سیستم، کاهش قابل ملاحظه ای در هزینه ها و زمان اجرا و یا رفع اشکال این تکنولوژی خواهد داشت.
مفهوم Unified Communication  نیز امروزه به معنای استفاده از یک بستر در برگیرنده می باشد که برای تمامی امور ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرد.
سیستم IP Telephony از دو جزء اصلی تشکیل  گردیده که شامل برای سیگنالینگ و دیگری برای انتقال صوت. انتقال صوت بر اساس پروتکل UDP روی IP و سیگنالینگ بر اساس UDP ، TCP ویا SCP  بر روی IP استفاده می کند. سیگنالینگ برای برقراری و یا اتمام ارتباط و قابلیتهای دیگری مانند: انتظار مکالمه، کنفرانس صوتی، انتقال مکالمه و غیره استفاده می شود. پروتکلهای مختلفی از قبیل: H.323, SIP, MGCP, Skinny… برای سیگنالینگ و برقراری ارتباط استفاده می شوند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر سرویس های صدا و تصویر با شماره ۲۴۵۶۵-۰۲۱ تماس بگیرید یا به صورت آن لاین با ما در تماس باشید برای درخواست مشاوره و آنالیز کردن On-Site IT.

Cisco-logo logo-avaya polycom-logo